Zimowe szaleństwo w Wiśle

Wisła jest jednym z ważniejszych miast narciarskich w Polsce. Na terenie miasta działa wiele ośrodków narciarskich, z wyciągami krzesełkowymi, orczykowymi i talerzykowatymi. Stoki górskie w Wiśle są przystosowane dla narciarzy, jak i snowboardzistów. Każdego roku u stóp Beskidu Śląskiego odbywają się mistrzostwa w snowboardzie i zimowe mistrzostwa w skokach narciarskich.  Zawodowi narciarze wybierając się do Wisły, z pewnością powinni skorzystać z skoczni narciarskiej w Wiśle – Malice, oraz z tras biegowych na Kubalonce. Malownicze trasy narciarskie na Przełęczy Kubalonka są miejscem, gdzie miłośnicy zimowych sportów mogą oddać się swojej pasji. Aby sprostać potrzebom turystów funkcjonuje dość rozbudowana baza noclegowa w Wiśle () – kwatery, noclegi i hotele. 

Ośrodki Narciarskie takie, jak Stożek, Cieńków, Soszów i Nowa Osada, to stacje z wyciągami narciarskimi i trasami zjazdowymi dla każdego. Stacja Stożek oferuje wyciąg krzesełkowy i talerzyk, z trzema trasami zjazdowymi. W ośrodku działa szkoła narciarska i snowpark, dla miłośników snowboardu. Ośrodek Soszów oferuje pięć wyciągów narciarskich, jeden z wyciągów-krzesełkowy jest czteroosobowy. Dla narciarzy otwartych jest sześć tras oświetlonych i naśnieżanych. Stacja Narciarska Cieńków w Wiśle Malince oferuje jeden wyciąg krzesełkowy i dwa wyciągi talerzykowate. Przy wyciągach dostępne są malowniczo usytuowane trasy narciarskie, oświetlone, ratrakowane i naśnieżane.

Ośrodek Nowa Osada oferuje gościom dwa wyciągi – jeden krzesełkowy, a drugi talerzykowy. Dostępne są również cztery trasy ratrakowane, naśnieżane i oświetlane. Nowa Osada oferuje także podmuch pneumatyczny, dla osób uprawiających freestyle na śniegu. Ośrodek posiada trasy zjazdowe dla zaawansowanych jak i początkujących narciarzy. Średnie długości tras wahają się od czterech do nawet 15 kilometrów długości. Zimowa stolica Polski, Wisła to warte polecenia miejsce na zimowe szaleństwo.

One thought on “Zimowe szaleństwo w Wiśle

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>