Wyjątkowy czas w klimatycznym Koninie

Wschodnia Wielkopolska skrywa niezwykle urokliwe zakątki, które z pewnością warte są odwiedzenia. Gdy szykujemy się na urlop lub w perspektywie mamy choćby długi weekend, nasze kroki powinny być skierowane w malownicze rejony. Jednym z nich jest Konin. Miasteczko położone nad Wartą, którego historia jest niezwykle barwna. Zapoznając się z nią, mamy okazję odkryć wiele tajemnic i przybliżyć tradycję regionu. Szczególną uwagę powinniśmy poświęcić zabytkom, które w Koninie są bardzo wartościowe.

Baza noclegowa [tu: noclegi Konin ➥ Meteor] przeplata się tu z wiekowymi budowlami, dzięki czemu mamy wyjątkową okazję do zamieszkania w XVIII wiecznej willi czy do odwiedzenia gotyckiego zamku. Możemy także oglądać go z okna, gdyż wiele kwater zlokalizowanych jest w tych centralnych, turystycznych punktach. Tu przeszłość łączy się z teraźniejszością, czego i my możemy stać się świadkami. Noclegi w Koninie to oferta warta uwagi, która łączy w sobie komfort i niewygórowane ceny. Korzystając z tej bazy do dyspozycji mamy także ośrodki wczasowe, które  rozlokowane są w pobliżu kąpielisk wodnych jeziora Gosławskiego. W tym też rejonie znajduje się Muzeum Okręgowe, a w nim niezwykły okaz słonia leśnego. Jest też cała masa eksponatów, prezentujących życie mieszkańców regionu z przełomu wieków minionych.

Będąc w Koninie nie możemy odmówić sobie wizyty w urokliwych knajpkach rozlokowanych na starówce. Ta, sama w sobie jest wyjątkową okazją do zapoznania się z oryginalnym charakterem miejscowości. Tu zobaczymy najstarszy znak drogowy w Europie, a mianowicie pochodzący z 1150 roku Słup Koniński [tutaj ➥Wikipedia]. Do dyspozycji jest również cała gama zabytków sakralnych, których zwiedzanie może nam zająć nawet kilka dni. Wszystko przez ich wyjątkową architekturę, zdobnictwo i freski, W kościele św. Bartłomieja możemy zobaczyć kielich z XVI wieku. Konin to miasteczko, które zwiedzać możemy również konno (a właściwie jego okolice). Oplatające kurort szlaki, prowadzą wzdłuż wybrzeży jezior, których w okolicy jest aż pięć. Latem służą jako kąpieliska, na których możemy skutecznie trenować nasze umiejętności w sportach wodnych. Znajdziemy tu wypożyczalnie sprzętu oraz zasięgniemy pomocy instruktorów. Natomiast gdyby komuś było mało atrakcji, warto także odwiedzić Legnicę i obejrzeć ciekawe pomniki, które tam znajdziemy.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>