Stronie Śląskie z Czarną Górą dla narciarzy

Czarna Góra jako obszar górski należący do Masywu Śnieżnika jest znana przede wszystkim ze swoich licznych wyciągów i stoków narciarskich z trasami zjazdowymi. Turyści pragnący zakosztować zimowego szaleństwa na tutejszym śniegu rezerwują sprawdzone noclegi w Czarnej Górze najczęściej w bezpośredniej bliskości szczytu, czyli w pobliskim Stroniu Śląskim. Ma to swoje pozytywne cechy związane nie tylko z bezproblemowym dojściem na górę, ale również z innymi atrakcjami miasteczka – zabytkami, jaskiniami, trasami biegowymi, rowerowymi i pieszymi.

Coś dla każdego

Wakacje lub ferie w pobliżu Czarnej Góry można spędzić przede wszystkim aktywnie. Do wyboru turyści mają cały szereg różnych atrakcji, zarówno tych historycznych, jak i przyrodniczych. Oczywiście największe oblężenie przeżywane jest w czasie zimy, gdy zbocza Czarnej Góry pokrywają się śniegiem, a stoki narciarskie zapełniają się turystami jeżdżącymi na nartach i snowboardzie. U stóp góry w Stroniu Śląskim często uruchamiane jest natomiast sztuczne lodowisko, które służy nie tylko samym mieszkańcom miejscowości, ale również i przyjezdnym turystom. Ci ostatni w czasie zimy mogą skorzystać z sześciu tras zjazdowych (trzy z rekomendacją FIS), ośmiu wyciągów orczykowych, jednego krzesełkowego, dwóch szkółek jazdy i oślich łączek dla początkujących. Uruchamiane są także trasy do narciarstwa biegowego. Z kolei w czasie lata dużym zainteresowaniem cieszą się pobliskie jaskinie, w tym Jaskinia Niedźwiedzia (z trasą ekstremalną) oraz zalew rekreacyjny w Starej Morawie.

Śpij spokojnie

Oczywiście aby w pełni korzystać ze wszystkich dostępnych atrakcji, trzeba najpierw mieć gdzie mieszkać i nocować w czasie zimowego lub letniego wypoczynku. W przypadku Czarnej Góry baza noclegowa to w dużej mierze kwatery prywatne oraz niewielkie wille mieszczące od kilku do kilkunastu pokoi, bardzo często wyposażone również w domowe SPA. Na terenie pobliskiego Stronia Śląskiego spotkać można także baseny i tereny sportowe, hale i boiska stanowiące doskonałą atrakcję dla turystów w grupach zorganizowanych. Oprócz tego nocować można też w hotelach i pensjonatach oraz ośrodkach wypoczynkowych, które jednorazowo mogą przyjąć nawet kilkuset turystów. W pakiecie bardzo często wykupić można też wyżywienie lub wynająć sprzęt zimowy po niezwykle atrakcyjnych cenach.

One thought on “Stronie Śląskie z Czarną Górą dla narciarzy

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>