Skorzęcin turystycznie

Skorzęcin to dość duży kompleks turystyczny w województwie wielkopolskim, znakomicie umiejscowiony w samym środku lasów nad dwoma pięknymi jeziorami. Jest to miejsce idealne do spędzenia długich wakacji, ponieważ to bardzo bogata turystycznie okolica. Blisko stąd również do miast takich jak Gniezno, Poznań ale i do starej osady w Biskupinie jest stąd mniej niż godzina drogi. Może być to znakomite miejsce na cały miesiąc wakacyjny z wplecionymi wyjazdami do wyżej wymienionych miast.

Jedną z największych atrakcji w Skorzęcinie jest plaża. Jest ona bardzo długa, piaszczysta i szeroka, a co najważniejsze kąpielisko jest bardzo bezpieczne. Dookoła Skorzęcina są praktycznie same lasy, obfitujące w roślinność, ale również grzyby i owoce runa leśnego, dzięki czemu jest to również miejsce często odwiedzane przez miłośników grzybobrania. Trzeba przyznać, że takie ogromne lesiste tereny i przepiękne krajobrazy trzeba wykorzystać. Jest tu mnóstwo tras pieszych i ścieżek rowerowych. Zacznijmy od trasy pieszych – ze Skorzęcina do Piłki i z powrotem. Jest to szlak czarny o długości 9 kilometrów. To trasa leśna, a jej przejście zajmuje około 2 godzin. Jest to również często droga wykorzystywana przez biegaczy, dystans do treningu nadaje się idealnie. Ten szlak możemy również lekko skrócić, korzystając ze skrótu przez szlak zielony, wtedy będzie to długość 7 kilometrów. Jednak turyści wybierając się na spacer zazwyczaj wybierają tą dłuższą wersję szlaku. Jeśli chodzi o ścieżki rowerowe, to przy ośrodku wypoczynkowym znajduje się tak zwana mała pętla – jest to tylko 6,5 kilometra trasy naokoło jeziora Białego. Jest to raczej ścieżka dla rodzin z dziećmi albo osób o słabej kondycji. Większa pętla to już 20 kilometrów trasy – mała część pokrywa się z mniejszą pętlą, ale później odbija w kierunki Ostrowita Prymasowskiego.

Trzeba przyznać, że Skorzęcin to miejsce kompletne. Bogactwo natury, jeziora i plaże, ale również wiele innych atrakcji to znakomity pomysł na spędzenie czasu wolnego. Noclegi Skorzęcina to dobry wybór. Baza noclegowa jest tutaj znakomicie rozwinięta, ceny są niskie, a ośrodków wypoczynkowych czy hoteli jest tutaj całe mnóstwo.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>