Rezerwat Słone Łąki we Władysławowie

Jest w Polsce kilka takich miejsc, których z pewnością nie trzeba rekomendować, które na swoje dobre imię i popularność zapracowały już dawno temu, a które mimo to dziś nie spoczywają na laurach i ciągle się rozwijają. Jednym z takich miejsc bez wątpienia jest Władysławowo. Miasto to położone jest w północnej części naszego jakże pięknego kraju, a dokładniej w województwie pomorskim. Przez wzgląd na niebywałe zainteresowanie tym obszarem przez turystów, miasteczko postawiło także na bardzo szybki rozwój bazy turystyczno-noclegowej, która praktycznie z dnia na dzień jest coraz większa. Na terenie miejscowości funkcjonuje wiele pensjonatów, hoteli, a także wspaniałych apartamentów, które goszczą przybyłych tu letników w możliwie jak najlepszy sposób. Miejscem, gdzie szukać można różnorodnych ofert jest chociażby strona: . Można tam zapoznać się z propozycjami noclegowymi nie tylko z samego centrum Władysławowa, ale i z okolicy. Ofert jest bez liku, nikt więc nie powinien martwić się, iż nie znajdzie czegoś odpowiedniego.

Bardzo fajnym pomysłem na spędzenie popołudnia we Władysławowie jest wycieczka do rezerwatu przyrody – Słone Łąki. Obiekt ten położony jest w jednej z dzielnic, a mianowicie Szotland, która znajduje się nad Zatoką Pucką, u samej nasady Mierzei Helskiej.  Występuje tu wiele wspaniałych i jedynych w swoim rodzaju gatunków niebywałej flory i fauny. Do tej pierwszej zaliczyć możemy chociażby: jarnik solinkowy, ostrzew rudy, centurie nadbrzeżną czy też babkę nadmorską. Historia tego miejsca sięga roku 1999, na kiedy to datuje się jego powstanie. Całkowita powierzchnia tego jedynego w swoim rodzaju siedliska szacowana jest na około 28 hektarów. Odnaleźć tu możemy także bardzo dużą ilość rzadkich zwierząt jak chociażby łabędzie nieme, mewy, łyski czy też patki siewkowe w postaci chociażby biegusa zmiennego. Jest to wręcz idealne miejsce dla miłośników nie tylko wspaniałej flory i fauny, ale także niepowtarzalnych widoków. Warto zabrać w to miejsce swoje pociechy, aby na własne oczy mogły zobaczyć wiele ciekawych zwierząt.

One thought on “Rezerwat Słone Łąki we Władysławowie

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>