Okuninka i jej uroki dla turystów

Miejscowość Okuninka od bardzo wielu lat jest doskonale znana turystom. Doskonała lokalizacja nad brzegiem jeziora Białego (info pod linkiem) to jeden z tych czynników, który wpływa na wybór tego miejsca przez turystów. Ze względu na to, że z każdym rokiem miejscowość odwiedza coraz więcej spragnionych ciszy i udanego urlopu osób, nie ma się co dziwić, że wiele usług w tym także baza noclegowa rozwijają się niezwykle szybko (spis ofert pod linkiem). Z każdym rokiem przybywa atrakcyjnych miejsc noclegowych dla zainteresowanych pobytem tam osób. Jeżeli chodzi o odpowiednie noclegi to przede wszystkim jest bardzo wiele miejsc w ośrodkach wypoczynkowych, jak również w kwaterach prywatnych i to właśnie one cieszą się największym zainteresowaniem wśród turystów.

Decydując się na urlop w Okunince bardzo wiele osób stawia na pierwszym miejscu przede wszystkim możliwość wypoczynku nad wodą. Jezioro Białe jest ogromnym akwenem, dlatego też na pewno bez najmniejszych kłopotów każdy znajdzie tutaj idealne dla siebie miejsce. Nad jeziorem jest wiele strzeżonych i odpowiednio przygotowanych do korzystania z nich kąpielisk. Plusem na pewno jest to, iż poza opalaniem oraz kąpielami w jeziorze, istnieje możliwość uprawiania wielu sportów wodnych. Oczywiście wyznaczone są do tego odpowiednie miejsca, aby nie doszło do nieprzyjemnych sytuacji i aby nikt nikomu nie przeszkadzał.

W okolicach Okuninki znaleźć można wiele szlaków pieszych czy rowerowych, zachęcających do zwiedzania okolicy. Podczas takich spacerów czy przejażdżek, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na przepiękną roślinność. Znajdujący się blisko Poleski Park Narodowy sprawia, że można tutaj zobaczyć zaliczane do rzadkich gatunki roślin, które na pewno nie występują w innych regionach naszego kraju. Jeżeli ktoś zawędruje podczas takich przechadzek w okolice wsi Wytyczna, powinien pamiętać o tym, iż w 1939 roku rozegrała się tutaj niezwykle krwawa potyczka Wojska Polskiego z Armią Czerwoną.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>