Odkrywamy Lubuskie – Łagów

Branża turystyczna w kraju nad Wisłą przez ostatnie lata zanotowała olbrzymi skok, jeśli chodzi o ilość turystów, ich wydatki oraz zarobki dla przedsiębiorców zajmujących się turystyką. Zyskują wszyscy, od właścicieli hoteli i pensjonatów, przez punkty gastronomiczne, sklepy, galerie, a nawet muzea, teatry i kina. Szczególnie w okresie letnim widać ogromne natężenie ruchy turystycznego – jednak nie wszędzie. Miejsca takie jak Łagów wciąż są nieodkryte przez turystów i wciąż zachowują swój naturalny urok, przyciągając jedynie tych, którzy świadomi są piękna tej niepozornej wioski w Ziemi Lubuskiej.

Ponieważ w Łagowie nie roi się od turystów, a ulice nie są zapełnione tłumami wzajemnie się przekrzykujących ludzi, sama wieś nawet w czasie lata nie wygląda na wielki turystyczny ośrodek. Dla wielu osób jest to właśnie podstawowy powód, dla którego decydują się na wynajęcie tu pokoju i spędzenie swojego urlopu. Cisza, spokój i wszechobecna atmosfera bliskości natury sprawia, że przyjeżdżają tu głównie turyści świadomi realiów panujących na Ziemi Lubuskiej. Zamiast gwarnych i zatłoczonych plaż – spokojne plaże nad dwoma niewielkimi jeziorkami; zamiast całych grup wycieczkowych chodzących po mieście – niewielkie grupki, zwykle rodziny z dziećmi, podążające na zabytkowy zamek joannitów. Oferowane przez Łagów noclegi we wsi należą do jednych z najtańszych w Polsce, dlatego przyciągają również te osoby, które niewielkim kosztem chcą odpocząć od codziennych obowiązków, pracy i miejskiego gwaru, którego tutaj na pewno się nie doświadczy. Zamiast tego na turystów czekają takie atrakcje jak: rekreacja konna lub rowerowa, piesze spacery, wycieczki do pobliskiego Świebodzina. Atrakcjami są również sporty wodne: przy dwóch jeziorach zlokalizowane są wypożyczalnie sprzętu wodnego zarówno do pływania, czyli kajaków, rowerów wodnych, łódek, jak i do relaksu – deski, materace, pontony, leżaki i parawany. Ponieważ zaś w większości przypadków baza noclegowa Łagowa to prywatne kwatery zlokalizowane w gospodarstwach agroturystycznych, na turystów czekają też związane z tym atrakcje. Można zakosztować prawdziwego życia na wsi – pomagać w żniwach, jeździć traktorem, powozić konnym wozem albo nawet wykonywać typowo gospodarskie obowiązki, jak wymiana słomy w oborach i stajniach, rozdawania paszy zwierzętom czy żęcie zbóż. Wszystkie te atrakcje wyróżnia jedno: dalekie są od gwarnych, hałaśliwych i masowych atrakcji serwowanych w dużych turystycznych miastach.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>