Nieodkryty Ogród Ornitologiczny w Łebie

Łeba jest znaną i lubianą przez turystów miejscowością. Jest tu wiele ciekawych miejsc, które warto zobaczyć. Ci, którzy mają taką możliwość powinni tutaj przyjechać, a na pewno będą zadowoleni. Jednym z miejsc, które jak najbardziej warto poznać jest Ogród Ornitologiczny, który znajduje się właśnie w Łebie. Jest on słabo rozreklamowany w kraju, a także w samej najbliższej okolicy. W ogrodzie tym znajduje się około 2 tysięcy różnych ptaków. Są to naprawdę bardzo ciekawe okazy. Turyści są zazwyczaj zadowoleni z takiej wizyty. Szczególnie zachwycone taką wizytą będą zapewne dzieci.

Kolejnym wartym uwagi miejscem w Łebie, jest trójwymiarowy rysunek na płytach chodnikowych. Całość przedstawia deskę surfingową, a my stając w pobliżu wyglądamy tak jakbyśmy właśnie na niej pływali. Prawdą jest, że rysunek ten nie może się równać z dziełem jakie spotkamy na przykład w Wieliczce czy innych miejscowościach w naszym kraju, jednak i tak jest to dzieło jak najbardziej warte uwagi. Nie jest mały, ponieważ zajmuje około 25 metrów. Jest to na pewno niewielka ciekawostka, przy której można zrobić sobie pamiątkową fotografię.

Będąc w Łebie wraz z dziećmi, nie możemy ominąć parku rozrywki jakim jest Power Park. Dzieci i młodzież będą na pewno zachwyceni z możliwości pojeżdżenia gokartami (info Gokart). Co ważne, również dorośli mogą tutaj skorzystać z tego typu rozrywki. Oczywiście, gokarty to nie jedyna atrakcja tego miejsca. Mamy tu wiele ciekawych gier, jednak żeby je wszystkie poznać trzeba tutaj po prostu przyjechać. Warto również wspomnieć o tym, że w pobliżu znajduje się lokal gastronomiczny, dlatego możemy coś dobrego zjeść i się napić, a dzieci będą się świetnie bawić.

Łeba jest świetnym miejscem na wypoczynek. Turystów można spotkać tu niemal na każdym kroku. Szczególnie w sezonie wakacyjnym. W Łebie oraz w okolicach tej miejscowości, znajduje się naprawdę świetna baza noclegowa. Nie ma problemów ze znalezieniem ciekawych miejsc noclegowych np. na Meteorze (noclegi Łeba). Koszty w większości przypadków również nie należą do najwyższych. To zazwyczaj wysoki standard i miła obsługa. Możemy wybierać pośród wielu możliwości. Znajdziemy tu hotele, pensjonaty, motele, a także oferty wynajęcia prywatnych kwater. Wybór jest naprawdę ogromny.
Wszyscy miłośnicy zwierząt muszą koniecznie pojechać do Opola. Tam znajduje się ogród zoologiczny, w którym można podziwiać wspaniałe okazy zwierząt z różnych zakątków świata (zoo Opole).

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>