Lato na słonecznej plaży w Chłapowie

Chłapowo to wieś, która jest położona w województwie pomorskim w gminie Władysławowo. Jest to przeurocza miejscowość o charakterze rekreacyjnym, usytuowana dokładnie nad basenem Morza Bałtyckiego. Bardzo wielu letników przyjeżdża tutaj każdego roku z tego powodu, że baza noclegowa miejscowości Chłapowo potrafi uszczęśliwić większość ambitnych podróżników.

Największym atutem w tej okolicy jest fakt, iż zaledwie krok stąd do miejscowości Chałupy czy też słynnej Juraty oraz Helu. Trudno wyobrazić sobie atrakcyjniejsze miejsce na wakacje. Będąc w tych stronach koniecznie trzeba odwiedzić Wąwóz Chłapowski. Jest on szczególnie atrakcyjny dla miłośników pieszych wycieczek. Obiekt ten wchodzi w skład Morskiego Parku Krajobrazowego. Jest to niezwykle malowniczy teren, gdzie wspaniale zdobywa się kondycję fizyczną. Dobrze jest również odwiedzić tutaj Muzeum Ziemi Puckiej, które jest ośrodkiem folkloru.Trzeba tu także obejrzeć skarb bursztynowy, który pochodzi z zamierzchłych czasów. Jego historia sięga drugiego wieku naszej ery.

Wczasy tutaj są niezwykle atrakcyjne dla miłośników dobrego jedzenia, ponieważ można tu posmakować świeżych ryb, które są bogate w kwasy omega 3. Olbrzymim atutem miejscowości jest fakt, iż posiada ona przystań morską jak również przepiękne piaszczyste plaże, które stanowią największą zaletę tej nadmorskiej miejscowości. Kiedy zaś zaspokoimy swoje potrzeby rekreacyjne możemy odwiedzić okoliczne Władysławowo, w którym należy udać się do portu, skąd możemy wypłynąć w rejs. Koniecznie również należy tutaj odwiedzić aleję gwiazd, jak również zajrzeć do latarni morskiej w Rozewiu. Każdy, kto przyjedzie tu na wakacje będzie mógł obejrzeć przepiękne eksponaty dostępne w muzeum motyli we Władysławowie, jak również zachwycić się osadą średniowieczną, która pochodzi z IX oraz X wieku. Jest to replika zamierzchłych czasów. Niezwykle przyjemnie również spędzić czas w Ocean Parku Władysławowo. Takich atrakcji jest tu bardzo wiele i nie lada frajdą będzie zobaczyć każdą z nich podczas spędzonego tu urlopu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>