Gąski – 50-metrowa latarnia morska

Każdy z nas powinien znaleźć choć odrobinę czasu dla siebie. Dobrym rozwiązaniem jest wyjazd na weekend poza miasto. To sposób, aby spędzić miłe i niezapomniane chwile razem z najbliższymi. Podróże nie zawsze muszą się wiązać z ogromnymi wydatkami finansowymi. Odpowiednio zaplanowana podróż, termin i nocleg pomogą nam w zaoszczędzeniu gotówki. Zabierzemy się dzisiaj na Pomorze, nad samo Morze Bałtyckie, do maleńkiej miejscowości letniskowej – Gąski.

Tak naprawdę to licząca niewiele ponad 500 mieszkańców wioska położona w województwie zachodniopomorskim, która z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością i uznaniem wśród turystów. Największą atrakcję, jest oczywiście szeroka i piaszczysta plaża, która spokojnie pomieści wszystkich plażowiczów, spragnionych relaksu i odpoczynku w blasku upalnego słońca. Warto też pochwalić, miejscowe wybrzeże za czystość, gdyż walające się bezwładnie śmieci to naprawdę rzadki widok. Ogromny wpływ na czystość środowiska oraz powietrza ma lokalizacja z dala od dużych miast i zakładów przemysłowych. W wiosce znaczną część powierzchni stanowią obszary leśne. Oczywiście, powietrze w Gąskach cechuje wysoka zawartość jodu, a przecież to niezwykle dobroczynny składnik dla naszego zdrowia, który czyni każdą miejscowość nad morzem swego rodzaju uzdrowiskiem.

Większość ośrodków noclegowych oferuje przestronne pokoje za przystępne dla każdego ceny. W bazie noclegowej największą popularnością cieszą się pensjonaty oraz gościńce, w których za dobę zapłacimy już od 30 zł. Warto też dodać, że większość tego typu obiektów jest ośrodkami całorocznymi, dlatego warto pomyśleć o wyjeździe poza sezonem (Gąski noclegi – baza Meteor). Gąski to magiczne miejsce, które urzeka nas swoją czystością, a także pięknem przyrodniczym.

Nad Gąskami góruje latarnia morska (info – wikipedia), której wysokość wynosi ponad 50 metrów. Z jej szczytu roztacza się fantastyczna panorama, zapierająca dech w piersiach na Morze Bałtyckie, a także sąsiednie tereny. Ponadto położone są one w okolicy, która stwarza doskonałe warunki do uprawiania zarówno turystyki pieszej jak i rowerowej. Na turystów czeka mnóstwo różnorodnych szlaków turystycznych, które prowadzą tuż przy brzegu Bałtyku, a także przez lasy oraz wokół jezior. Warto wybrać się na wycieczkę do rozrywkowego Mielna, a także znajdującego się w sąsiedztwie Jeziora Jamno, będącego rajem dla miłośników sportów wodnych oraz wędkarstwa.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>