Bursztynowy Eden czyli Jantar

Każdy z nas potrzebuje chwili wytchnienia od codziennego życia. Z dala od trosk, żali i nieustających problemów. Osoby, które potrzebują psychicznego odpoczynku znajdą to, czego potrzebują w Jantarze. Miejscowość ta jest położona na północy Polski w gminie Stegna, 25 kilometrów na wschód od Gdańska. Bliskość Morza Bałtyckiego, Mierzei Wiślanej oraz dobra baza noclegowa sprawiają, że to idealne miejsce na wypoczynek.

Jantar latem tętni życiem. Przede wszystkim, dlatego, że jest to chętnie wybierana miejscowość pod letni wypoczynek. Dojście do plaży nie jest takie łatwe jak np. w Gdańsku. Tutaj trzeba przejść przez wysokie wydmy, które są wzmocnione za pomocą systemu korzeniowego drzew liściastych i iglastych. Po takim spacerze, który może troszkę zmęczyć, oczom ukarze się widok na wodę. Jedną z tutejszych form wypoczynku jest leżenie. Ludzie bardziej aktywni mogą spacerować wzdłuż brzegu morza. Jeżeli wybiorą się na wschód dojdą do drugiej wypoczynkowej miejscowości w postaci Stegny. Kierunek zachodni wiedzie do Rezerwatu Przyrody Mewia Łacha.

Spacery i plażowanie nie wyczerpuje repertuaru spędzania czasu w Jantarze. Nade wszystko można tu zbierać bursztyn. Sama nazwa miejscowości jest to litewskie słowo oznaczające nazwę tego cennego towaru. Warto dodać, że Jantar leżał na trasie bursztynowego szlaku, a właściwie na jego końcu. Właśnie przez wzgląd na to organizowane są tu Mistrzostwa Świata w Poławianiu Bursztynu. Przy okazji zawodów, odbywają się tu różnego rodzaju koncerty. Nie wszystkie atrakcje tej nadmorskiej miejscowości znajdują się na plaży. Osoby, które nie boją się kontaktu z mały stworzeniami, mogą wybrać się do Art Inwazja Owadów. Jest to park, w którym prezentowane są rzeźby owadów, a także żywe okazy. Sprowadzono tu zwierzęta z różnych zakątków świata. Prócz zwykłego patrzenia i dotykania można też spróbować rozwiązać quizy tematyczne.

Jantar to miejscowość o różnych odsłonach. Można tu spędzać spokojnie czas leniąc się na plaży, a także zadbać o swoje ciało. Liczne ścieżki wytyczone w lasach idealnie się nadają do jazdy rowerem czy biegów. Przy drobnych opadach zwłaszcza w okolicy przełomu sierpnia i września można próbować szukać grzybów. Dodatkowo noclegi w Jantarze na Meteorze prezentują dużą różnorodność, dlatego też lato spędzone tutaj będzie ciekawym rozwiązaniem.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>