Bieszczady – miejsce pełne cudownych krajobrazów

Pośród wielu ofert turystycznych, które można znaleźć w naszym kraju, Bieszczady wciąż pozostają tą pozycją, która niesie ze sobą obietnice czegoś więcej niż prostej rozrywki. Ten region Polski wciąż kojarzony jest z tajemnicą, dzikością i swoistą odmiennością od całości otaczającej cywilizacji. Dlatego warto już dzisiaj skorzystać z możliwości obejrzenia tego, co Bieszczady mają najpiękniejszego.

Przyroda i krajobrazy

Istotą Bieszczadów i tego, co stanowi o ich sile są połoniny. To one przyciągają niczym magnez rzesze turystów chcących korzystać z możliwości podziwiania majestatycznych widoków. Warto tu jednak zaznaczyć, że większość połonin znajduje się w granicach Bieszczadzkiego Parku Narodowego, a co za tym idzie, ich przemierzanie może odbywać się tylko po wykupieniu biletu wstępu oraz w ramach wytyczonych szlaków. Najpopularniejszą połoniną jest Połonina Wetlińska. Jest ona jednocześnie największym tego typu miejscem. Co więcej na terenie połoniny znajduje się legendarny wręcz ośrodek Chatka Puchatka. Trzeba jednak zaznaczyć, że już na dzień dzisiejszy Połonina Wetlińska, szczególnie w okresie letnim, przeżywa prawdziwy najazd turystów, co za tym idzie osoby, które szukają spokoju powinny odwiedzić to miejsce w okresie zimowym. Jest tu wtedy niemniej pięknie, a dzięki inwersji temperatury możliwe jest podziwianie panoramy sięgającej aż po Tatry. Pulsującym życiem centrum jest Jezioro Solińskie. Ten sztuczny zbiornik wodny stał się centrum turystycznym regionu. Dzięki swojej malowniczej linii brzegowej, która ciągnie się na niemal 150 km, możliwe jest nie tylko podziwianie fiordów bieszczadzkich, ale także wykorzystywanie bliskości wody. Innymi słowy, nad Soliną możliwe jest zarówno wędkowanie, jak i wylegiwanie się na plaży, a nawet żeglowanie czy przemierzanie jeziora specjalnymi, turystycznymi statkami. To właśnie wokół jeziora Solińskiego rozrasta się przemysł turystyczny Bieszczad.

Noclegi w Bieszczadach

Wokół zbiornika powstało wiele miejscowości, w których można znaleźć miejsce noclegowe (). Trzeba tu jednocześnie zaznaczyć, że baza noclegowa wciąż ulega powiększeniu. Tym samym, obecnie w Bieszczadach możemy zarówno korzystać ze schronisk, jak i wygodnych hoteli. Dzikość i urok tego regionu można podziwiać z balkonu eleganckiego ośrodka lub z okna surowego schroniska.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>