Atrakcje uzdrowiska Iwonicz-Zdrój

Nieopodal Krosna położona jest miejscowość uzdrowiskowa Iwonicz-Zdrój. Mimo że wydawać by się mogło, że urlop spędzają tam przede wszystkim kuracjusze, każdego roku to miejsce jest odwiedzane przez turystów z różnych zakątków Polski. Dzieje się tak dlatego, że uzdrowisko ma wiele do zaoferowania zarówno osobom lubiącym zwiedzać ciekawe miejsca jak również tym, którzy lubią spędzać czas na szlakach turystycznych pieszych i rowerowych.

Co zwiedzić w Iwoniczu-Zdroju?

Najstarszym zabytkiem tej miejscowości jest Stary Pałac, który został zbudowany w 1837 roku. Ten późno klasycystyczny budynek pierwotnie był pałacem należącym do hrabiostwa Załuskich, dzisiaj natomiast swoją siedzibę ma tam Zarząd Uzdrowiska. Warto wybrać się na spacer w okolice tego miejsca i podziwiać tę imponującą budowlę. Następnym miejscem, które powinno stać się celem każdego turysty jest miejscowa pijalnia wód, pochodząca z II połowy XIX wieku. Na początku w obiekcie można było oddawać się kąpielom borowinowym. Po zmianach wprowadzonych kilkadziesiąt lat później wygląd budynku znacząco uległ zmianie – dziś jest to pijalnia, w której można spróbować różnych wód mineralnych, a także nabyć różne produkty kosmetyczne.

Aktywnie podczas pobytu w uzdrowisku

Pobyt w Iwoniczu-Zdroju nie musi jednak wiązać się wyłącznie ze zwiedzaniem. Na terenie miejscowości znajduje się wiele szlaków turystycznych, które są chętnie uczęszczane przez osoby spędzające urlop w uzdrowisku. Wprawieni piechurzy mogą wybrać się na górę Cergowa. Szlak prowadzi przez około 9 km – podczas wędrówki można podziwiać malownicze krajobrazy ciągnące się wzdłuż szlaku. Osoby lubiące spacery po dolinach powinny natomiast wybrać się do oddalonego o zaledwie 6 km Rymanowa-Zdroju. Amatorzy jazdy na rowerze również nie będą narzekać na brak możliwości oddania się swojej pasji, bowiem czekają na nich górskie ścieżki, ale także asfaltowe, które pozwolą aktywnie spędzić czas także mniej wprawionym kolarzom.

Iwonicz-Zdrój jest miejscem malowniczym, trudno zatem się dziwić, że co roku odwiedza go wielu turystów rządnych różnych atrakcji. Na terenie uzdrowiska nietrudno znaleźć bazę noclegową, która sprosta najróżniejszym oczekiwaniom wczasowiczów []. W Iwoniczu-Zdroju można zatrzymać się w pensjonacie, willi, sanatorium, a także w pokoju wynajmowanym przez osoby prywatne. Noclegi w Iwoniczu można znaleźć nawet za 20 złotych.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>